Image Alt

PRIMROSE - Pracownia florystyczna Kraków, Wieliczka, Niepołomice

Pracownia florystyczna Primrose

Pomagamy wybrać idealny wianek komunijny z żywych kwiatów

Już niedługo zacznie się sezon komunijny 

Warto już dziś zastanowić się jaki wianek komunijny najlepiej będzie pasował do zamówionego stroju. 

Jak dobrać odpowiedni wianek?  Co zrobić by wianek z żywych kwiatów przerwał biały tydzień? Na te pytania odpowiemy w tym wpisie.

Wianki komunijne mają niezwykła symbolikę. To tradycyjny i nieodłącznym atrybut dziewcząt i niezamężnych kobiet. Oznaczają czystości, niewinności. 

Wianuszek z żywych  kwiatów to najlepsza i najbardziej naturalna ozdoba, która towarzyszy dziewczynkom podczas Pierwszej Komunii Świętej. 

Kwiatowy wianek nadaje się zarówno do skromnej alby, jak i bogatszej sukienki komunijnej.

Na co zwrócić uwagę przy doborze wianuszka komunijnego.

Wielkość 

Grubość i rozmiar wianka dopasowujemy indywidualnie do wzrostu i rozmiaru główki dziewczynki. Wianek nie może przytłoczyć delikatnej dziecka urody ani ginąć w misternie ułożonych lokach. Szerokie wianki sprawdzą się głównie przy wysokich dziewczynkach. Dla drobniejszych proponujemy zawsze coś lżejszego. W domu warto przymierzyć kilka opasek o różnej grubości i masywności to nam da najlepszy obraz tego jak będzie wyglądał wianek na głowie dziewczynki. Jeśli mimo prób dalej nie możemy się zdecydować zapraszamy do naszej krakowskiej pracowni. Na spotkanie z państwem zawsze przygotowujemy kilka próbek by móc lepiej zobrazować nasze wiankowe propozycje. 

Jak przechowywać wianki z naturalnych, żywych kwiatów?

W chłodnym i ciemnym miejscu lub w lodówce na górnej półce (tylko uwaga by nie dotykały tylnej ściany) Z dala od źródeł ciepła, suszarek, lokówek piecyków.Przechowujemy je w pudełku, w którym dostaliśmy na zwilżonej chusteczce papierowej.Warto pamiętać by po wyjęciu z chłodnego pomieszczenia poczekać chwilę przed nałożeniem wianuszka ma głowę i wyjściem z domu by kwiaty powoli przyzwyczajały się do temperatury. 

Jeśli zależy nam na dłuższej trwałości po przyjściu z kościoła powinniśmy wianek schować z powrotem do pudełka spryskać wodą delikatnie i położyć w chłodnym miejscu. 

 

 

Zapraszamy na pozostałe wpisy, w których piszemy o najlepszych gatunkach kwiatów do wianków komunijnych

    Napisz do nas już dziś

    Primrose - Pracownia Florystyczna